متریال

سنگ اونیکس

سنگ اونیکس

سنگ اونیکس

سنگ اونیکس یا به عبارتی سنگ اونیکا یا onyx کلمه ی یونانی که از ناخن یا همان سر پنجه ی جانواران گرفته شده است این سنگ در زبان عربی ب جزع و ب زبان فارسی ب خلنگ معروف می باشد جنس این سنگ کانی کالسدونی می باشد و در رنگهای مختلفی دیده می شود رنگ اصلی این سنگ مشکی با خطوط موازی سفید رنگ است ولی در بازار با رنگ مشکی یکدست بطور مات یا براق عرضه می شود که طرفداران بسیار زیادی دارد سنگ های اونیکا از مواد ذخیره شده ی سیلیکها در منافذ گدازه های اتشفشان تشکل می شوند

سنگ اونیکس

کاربرد اونیکس

سنگ اونیکس ب دلیل لطافت جنس و زیبای در خیلی از زیورآلات و بدلیجات استفاده شده رنگ مشکی و یکدست آن بسیار جذاب است در کنار آن فواید درمانی و خواص بسیاری دارد ک باعث شده بشر از زمان قدیم تا حال از این سنگ با قدمت و زیبا استفاده های زیادی داشته باشد. در زمان قدیم بشر از این سنگ گرانبها به عنوان سنگ محکم برای کاورینگ و یا تراش آن به شکل کابوشن یا به عنوان مهره برای تزیئنات وسایل مجلل خود استفاده می کرد. برای مشاهده دستبند های اونیکس اینجا کلیک کنید.

خواص درمانی و روانی

اونیکس سنگی با فواید درمانی بسیار زیاد می باشد اونیکس به ما در حفظ و تسهیل پایداری تفکر کمک کرده استقامت درونی انسان را بالا برده به افراد با خوی عصبی و دمدمی مزاجی آرامش می دهد و تنبلی و کسلی را برطرف می کند به اشخاصی با طبع سرد و آرام کمک می کند نگاه کردن به سنگ قدرت روحی بالایی به انسان می بخشد از خشم و عصبانیت آنی جلوگیری می کند ،  ورزشکاران در تمرینات سخت از این سنگ به منظور کمک در کنترل انرژی تنفسی استفاده می کنند خواص دیگر آن کمک به اشخاص دمدمی مزاج برای پایدار شدن حالت است باعث افزایش عزت نفس و اعتماد هم می شود نیاکان ما اعتقاد داشتن که سنگ اونیکس نیز همانند چشم نظر عمل میکند و بدی و چشم حسد و بد را از زندگی دور می کند . پیج اینستاگرام ما را ببینید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *